OSOBY
JEDNOSTKI I PODMIOTY
TEMATY DOKUMENTY I INFORMACJE KADENCJE |
Strona główna » Dokumenty » Zarządzenia » Zarządzenie Nr 78/2004Zarządzenie Nr 78/2004ZARZĄDZENIE NR 78/2004r. WÓJTA GMINY PAKOSŁAW SZEFA OBRONY CYWILNEJ GMINY PAKOSŁAW Z DNIA 16 CZERWCA 2004 ROKU. w sprawie przygotowania i przeprowadzenia powiatowego treningu elementów systemu wykrywania i alarmowania w gminie Pakosław Zgodnie z Kalendarzowym Planem Działania Obrony Cywilnej Powiatu Rawickiego z dnia 12 stycznia 2004 roku w dniu 17 czerwca 2004 roku w godz. od 16.00 do 20.00 zostanie przeprowadzony powiatowy trening elementów systemu wykrywania i alarmowania na terenie gminy Pakosław na temat: Wypracowanie decyzji Szefa Obrony Cywilnej gminy Pakosław w oparciu o dane uzyskane z systemu elementów wykrywania i alarmowania gminy i powiatu. Celem treningu jest:
i alarmowania,
W celu przygotowania i sprawnego przeprowadzenia treningu z a r z ą d z a m :
A/. Zespół Kierowania Obroną ( pod telefonem) w składzie: - Szef OC gminy Pakosław - Wójt Gminy - Chudy Kazimierz - 5478449,
B/. Drużyna Wykrywania i Alarmowania gminy Pakosław: drużyna łączności w zakładach pracy(szkołach i przedszkolach) - pod telefonem:
Drużyny łączności w zakładach pracy (szkołach i przedszkolach) biorące udział w treningu pełnią dyżur pod wyżej wskazanymi telefonami i zobowiązane są zgłosić się telefonicznie do godz 16.00. oraz na każde wezwanie telefoniczne sekcji łączności w Urzędzie Gminy w Pakosławiu. - 2 -
inspektorowi ds. OC - Hądzlikowi Januszowi.
przeglądu stanu technicznego urządzeń alarmowych.
radiowo-telefoniczną Zarządzania Wojewody oraz telefoniczną. Gotowość do treningu osiągnąć do dnia 17 czerwca 2004 roku. godz. 15.00. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania i obowiązuje w okresie przygotowania i przeprowadzenia treningu. SZEF OBRONY CYWILNEJ GMINY PAKOSŁAW W Ó J T Kazimierz Chudy Otrzymują: 1.Pan/i Dyrektor Szkoły podstawowej w Pakosławiu, Sowach, Chojnie, Gimnazjum w Pakosławiuz t.s. w Chojnie, 2. Pani Dyrektor Przedszkola w Pakosławiu, Chojnie, 3. Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej gminy Pakosław 4.Kierownik Rewiru Dzielnicowych nr 5 w Pakosławiu, ul. 22 Stycznia nr 30. W Ó J T G M I N Y P A K O S Ł A W DECYZJA SZEFA OBRONY CYWILNEJ - WÓJTA GMINY PAKOSŁAW DO ZAŁOŻERŃ WYJŚCIOWYCH PLANU PODGRYWKI REJONOWEGO TRENINGU SW i A W DNIU 23 MARCA 2000 ROKU. W związku z decyzją Komitetu Obrony Kraju o wprowadzeniu w dniu 10.03.2000 roku o godz. 12.00 stanu podwyższonej gotowości obronnej państwa, przystąpiłem do realizacji przygotowawczego I i II zestawu zadań, a następnie w dniu 23.03.2000 roku o godz. 10.00 - III zestawu zadań. Stosownie do zaistniałej sytuacji zaktualizowane zostały plany Obrony Cywilnej oraz plany działania formacji tj. Przeprowadzone zostały szkolenia organów i sił obrony cywilnej oraz treningi systemu wykrywania i alarmowania. Powołałem Zespół Kierowania Gminy w dotychczasowym miejscu pracy. Główny wysiłek skierowałem na realizację zadań ściśle związanych z ochroną ludności i tak powołałem elementy systemu wykrywania i alarmowania. Przystąpiłem do zabezpieczenia załóg zakładów pracy i ludności w indywidualne środki ochrony, z uzupełnieniem środków zastępczych wykonanych przez „MODENĘ” - Rawicz, w ramach PMG. Potrzeby zabezpieczyłem w 80%. Zrealizowano zadania związane z ochroną przed skażeniami i zakażeniami (ujęcia wody, zastępcze pomieszczenia ochronne - ukrycia przed opadem promieniotwórczym). Zrealizowano zadania z zakresu zaciemniania oświetlenia zewnętrznego i środków transportu oraz wygaszania oświetlenia zewnętrznego. Doprowadzono zastępcze źródła energii elektrycznej dla potrzeb OC. W pierwszej kolejności powołałem formacje o wyższym stopniu gotowości:
Stan ukompletowania stanów osobowych formacji wynosi 80% sprzętu, oraz wyposażenia indywidualnego 75%. Doprowadzono do pełnej gotowości urządzenia specjalne:
W godzinach nocnych 23.03. br. dokonano napadu i podpalenia sklepu spożywczego w Pakosławiu, oraz spowodowano uszkodzenia stacji transformatorowych w Pakosławiu nr 684 i w Białymkale nr 929. W związku z powyższą sytuacją wydałem polecenie o skierowaniu OSP Pakosław, oraz powiadomieniu Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Rawiczu. Skierowałem komendanta Komisariatu Policji w Pakosławiu w celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Powiadomiono grupę dochodzeniowo - śledczą z KP Policji w Rawiczu w celu przeprowadzenia dochodzenia. Zawiadomiono Rejon Energetyczny w Jutrosinie o uszkodzonych stacjach w celu ich naprawy. Na okres przerwy w dopływie prądu zabezpieczono zakłady produkujące żywność w agregaty prądotwórcze. - 2 - W dniu 23.03. br. w godzinach popołudniowych odnotowano podpalenie Szkoły Podstawowej w Sowach. Wyznaczyłem miejscową OSP do gaszenia budynku i skierowałem do pomocy jednostkę OSP z Pakosławia dysponującą samochodem pożarniczym GBM-8/8. Nakazałem policji wyznaczenie dróg objazdu i zabezpieczenie terenu oraz powiadomienie dyrektora szkoły o pożarze. W celu umniejszenia strat podjąłem decyzję o gaszeniu obiektu środkami pianotwórczymi - deteor. Po ugaszeniu pożaru do oględzin budynku wewnątrz skierowano trzech strażaków ( z Pakosławia) wyposażonych w aparaty powietrzne AP-3. Miejscową OSP pozostawiono do dozorowania obiektu. Po wstępnych oględzinach postanowiłem, że dzień następny jest wolnym od nauki celem usunięcia szkód powstałych w wyniku pożaru. Przyczyny pożaru poleciłem zbadać KP Policji w Rawiczu, którą powiadomiono o zaistniałej sytuacji. O godzinie 17.15. sołtys wsi Białykał powiadomił mnie poprzez posterunek alarmowy, że na obrzeżach gminy Pakosław i gmin Żmigród - Milicz płonie las. Skierowałem jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Chojna, Sworowa a także miejscową ludność(z Białegokału) do gaszenia pożaru. Powiadomiłem Komendanta Powiatowego PSP w Rawiczu o pomoc. Otrzymałem do pomocy 2 samochody pożarnicze - 1 z KP PSP w Rawiczu i 1 z OSP Miejska Górka. W dniu 23.03. o godzinie 16.00 SWA woj. dolnośląskiego stwierdził podwyższone dawki promieniowania spowodowane uszkodzeniem reaktora w elektrowni jądrowej w Duhowanach (Czechy). O godzinie 16.45 miejscowa sekcja rozpoznania nr 407 zameldowała, że promieniowanie wynosi 0,016 mR/h. o godz. 17.00 promieniowanie wzrosło do 40 mR/h. Wobec powyższego postawiłem w stan gotowości punkty alarmowe, zakładowe i sołeckie celem ostrzeżenia ludności o wzrastającym skażeniu. O godzinie 17.45 skażenie zmniejszyło się do 22 mR/h, natomiast o godzinie 18.15 zmniejszyło się do 16 mR/h. W związku z powyższym wydałem polecenie:
W dniu 23.03. br. w godzinach wieczornych w miejscowości Sowy wykryto zachorowania zwierząt hodowlanych na pryszczycę.
Skierowałem służby weterynaryjne, w ilości 4 osoby do leczenia i likwidowania zachorowań. Wprowadziłem obszar kwarantanny i wytypowałem drużynę ratownictwa ogólnego do zabezpieczenia wszystkich dróg prowadzących do Sów. Powiadomiłem sąsiednie miejscowości oraz gminy o wystąpieniu choroby i wprowadzeniu kwarantanny. Wyznaczyłem GS „SCh” Pakosław do zabezpieczenia żywności i pasz dla miejscowości objętej kwarantanną. Do transportowania żywności wyznaczyłem tabor z SKR Pakosław. W miejscowości zapowietrzonej na drogach dojazdowych oraz gospodarstwach rozłożono maty dezynfekcyjne - nasączone sodą kaustyczną lub wilkanem. Dla zwierząt zdrowych wyznaczono trzy gospodarstwa jako izolacyjne. Zwierzęta zdrowe poddano szczepieniu. Zwierzęta nie rokujące nadziei wyzdrowienia skierowano do utworzonej w pobliżu grzebowiska (mieszczącego się przy drodze Sowy - Zaorle) ubojni. Obsługę ubojni powierzono miejscowym masarzom. Pozostałe zwierzęta, które przypuszczalnie miały styczność z pryszczycą zarażono sztucznie wiechciem słomy. Do zakopywania padłych zwierząt wyznaczono miejscową ludność. Mieszkańców powiadomiono, że okres kwarantanny trwa 14 dni z tym, że zakaz przemieszczania się ludzi będzie obowiązywał przypuszczalnie od 2 do 2,5 miesiąca. W przypadku naruszenia dyscypliny kwarantanny wprowadziłem przepis porządkowy o nakładaniu grzywny. Postanowiłem w Sowach zawiesić zajęcia w szkole, natomiast dzieci sąsiednich miejscowości dowozić do szkoły w Chojnie. WÓJT GMINY PAKOSŁAW Kazimierz Chudy OBSADA ZAKŁADOWYCH I SOŁECKICH PUNKTÓW ALARMOWYCH GMINY PAKOSŁAW BIORĄCYCH UDZIAŁ W TRENINGU SW i A W DNIU 23 MARCA 2000 ROKU.
MELDUNKI Z PODGRYWKI TRENINGU SW i A W DNIU 24. 03. 2003 ROKU.
Posterunek nr 407. Sytuacja meteorologiczna:
W godzinach nocnych dokonano napadu na sklep spożywczy w Pakosławiu, uszkodzone zostały stacje transformatorowe - 929 (Pakosław), 684 (Białykał).
Posterunek nr 407. Sytuacja meteorologiczna
Podpalono obiekt użyteczności publicznej w Sowach - szkołę podstawową.
Posterunek nr 407. Sytuacja meteorologiczna
Promieniowanie
Posterunek nr 407. Promieniowanie Czas pomiaru 17.15. Wielkość mocy dawki - 40 mR/h. Pożar lasu na obrzeżu gminy Pakosław - Żmigród - Milicz.
Posterunek nr 407.
- 2 - Promieniowanie Czas pomiaru - 17.45. Wielkość mocy dawki 22 mR/h.
Posterunek nr 407. Promieniowanie Czas pomiaru - 18.15. Wielkość mocy dawki - 16 mR/h.
W miejscowości Sowy stwierdzono pryszczycę. Decyzja Szefa Obrony Cywilnej gminy Pakosław:
Pakosław, dnia 24.03.2000r. Nr Zn. 5351-1/2000r. Starostwo Powiatowe Wydział Spraw Obywatelskich ul. Rynek nr 17. 63-900 R A W I C Z Zgodnie z Kalendarzowym Planem Działania Obrony Cywilnej gminy Pakosław z dnia 10.02.2000r. oraz Kalendarzowym Planem Działania Powiatu Rawickiego z dnia 01.02.2000r. Urząd Gminy w Pakosławiu w załączeniu przesyła:
treningu OC w dniu 23.03.2000r.
treningu.
Rejonowego treningu SW i A w dniu 23.03.2000r. 5. Sprawozdanie z treningu systemu wykrywania i alarmowania gminy Pakosław. Informacje powiązane: Typ dokumentu: Zarządzenia Kadencja: Kadencja IV (2002 - 2006) Autor informacji: Krystyna Ilasz-Szumna Informację wprowadził: Krystyna Ilasz-Szumna Opublikowany dnia: 2004-01-12 Wprowadzony do BIP dnia: 2007-08-01 (przeniesienie danych z poprzedniej wersji BIP) Zmian: 0 Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. |
Urząd Gminy w Pakosławiu 63-920 Pakosław ul. Kolejowa 2 tel. 065 547 83 32 e-mail: pakoslaw@pakoslaw.pl |